Späť

Kolekcia Dots and &Spot; „vychádza“ z Bindi.

Pridal: Počet zobrazení: 1977

Bindi (z bindu, čo znamená v sanskrtu „bodka“ alebo „kvapka“) je ozdoba čela nosená najmä v Indii a ďalších krajinách južnej a juhovýchodnej Ázie. Tradične ide ..

o bodku červenej farby uprostred čela blízko obočia., ale môže ísť aj o znak alebo o šperk na tomto mieste. V Indii, veľa ľudí verí, že Bindi predstavuje takzvané tretie oko (jedna z čakier ) a stáva sa ústredným bodom základu stvorenia. Pri návšteve chrámu, zvyčajne kňaz alebo mních prstom kreslí bodku na čelo mužov, žien a detí. Najdôležitejšia a bežne používaná farba Bindi je červená. Učenci hovoria, že červená farba je významná, keďže predstavuje Shakti alebo silu. Ostatný sa domnievajú, že červená je najdôležitejšie z dôvodu že symbolizuje lásku. Avšak, niektorí učenci vidia červenú farbu ako symboliku krvi. Dozvedáme sa, že v staroveku, v árijskej spoločnosti, ženíchova krv slúži k aplikácii bindi , jeho neveste na čelo ako uznanie manželstva. Hinduistickej príslovie hovorí - Ženská krása sa tisíckrát násobí, keď sa nosí " Bindi"
Tradičné bindi nosili vydané ženy. V dnešní dobe túto ozdobu nosia ženy a dievčatá bez ohľadu na vek, rodinný stav, vyznanie alebo etnickú príslušnosť.
Bindi stal módny doplnok k oblečeniu a nosí sa v palete farieb a tvarov. Bindi sa rýchlo stal módny doplnok, pre jeho zmyselné čaro a iskru.

Zdroj : Internet

Bindi

Diskusia

(1 komentár)
mkbicku nxkiawc zzsernbdfv 30.03.2014 23:36:25